AraştırmaFuar-EtkinlikManşetSağlık

MEYED Juiceful Summit Istanbul…

 

MEYED Juiceful Summit Istanbul Etkinliklerinin 10.su Gerçekleşti

Küresel Meyve Suyu Endüstrisinin Kalbi İstanbul’da Attı

Ülkemiz meyvelerini beslenmeye, insana, tarıma ve ekonomiye yararlı, katma değerli ürünlere dönüştüren meyve suyu endüstrisinin çatı kuruluşu MEYED (Meyve Suyu Endüstrisi Derneği) tarafından 2010’dan bu yana her yıl düzenlenen Juiceful İstanbul Summit etkinliklerinin 10’cusu bu sene SGF – IFU Roadshow 2019 ile birlikte gerçekleştirildi.

MEYED organizasyonunda meyve suyu endüstrisinin en önemli yıllık buluşması olan Juiceful Summit Istanbul, sektörde farklı iş kollarında hizmet veren yerel ve küresel şirketleri, kamu, akademik kurum ve STK temsilcilerini bir kez daha bir araya getirdi. Etkinliğe, MEYED çatısı altında sürdürülebilir bir sektör için çalışan üye şirketlerin karar vericileri ile Ar-Ge, kalite, pazarlama, satın alma bölüm yöneticilerinin yanı sıra Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere, İtalya, Polonya ve Norveç gibi yabancı ülkelerden gelen davetliler katıldı.

Sysmex, Greif, GNT Europa ve Rossi’nin yanı sıra TetraPak Türkiye, Döhler, Göknur, Anadolu Etap, Aroma, Cappy, Dimes, Limkon, Meysu, Tunay Gıda ve İstanbul İhracatçı Birlikleri, Juiceful İstanbul Summit 2019’a sponsor olarak destek veren kurum ve kuruluşlar oldu.

Türk meyve suyu endüstrisinin farklı iş kollarında hizmet veren yerel ve küresel şirketler ve STK’ların buluşma noktası olan bu Zirve’ye, MEYED çatısı altında sürdürülebilir bir sektör için çalışan üye şirketlerin üst yönetim, Ar-Ge, kalite, pazarlama, satın alma bölümleri temsilcilerinin yanı sıra Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere, İtalya, Polonya ve Norveç’ten gelen yabancı davetliler katıldı. Meyve suyunu, endüstriyi ve endüstrinin ekonomisini ulusal, bölgesel ve küresel boyutta ele alan gündem maddeleri, tam gün süren etkinlik boyunca 46 kurumdan 175 uzman katılımcı tarafından masaya yatırıldı.

Juiceful İstanbul Summit 2019’un bir diğer özelliği, SGF – IFU Roadshow 2019 Türkiye ayağı ile eş zamanlı düzenlenmesi oldu. Endüstrinin küresel sesi IFU (Uluslararası Meyve ve Sebze Suyu Derneği / International Fruit and Vegetable Juice Association) ve endüstrinin öz denetim ayağı olarak 60 ülkeyi kapsayan kar amacı gütmeyen kuruluş SGF iş birliğinde gerçekleştirilen bu gezici etkinlik, Juiceful İstanbul Summit’in uluslararası yönünü daha da zenginleştirdi.

Küresel meyve suyu endüstrisinin kalbinin İstanbul’da attığı Juiceful İstanbul Summit 2019’da ele alınan konu başlıkları şöyle sıralandı.

  • Küresel ekonomi değişimlerinin Türkiye’ye yansımaları ve Türkiye’deki gelişmelerin etkileri
  • Türkiye’de hayata geçecek olan depozito iade sisteminden dünya örnekleri
  • Dünya ve Türkiye içecek sektörlerinde tüketici eğilim değişimleri, dijitalleşmenin ambalaj sanayine etkileri
  • Dünyadan ve Türkiye’den yeni teknik ve teknoloji uygulamaları, analiz metotlarında gelişmeler
  • Dünyada içecek sektörüne yönelik kamu yaklaşımları, uygulamaları ve meyve suyu sektörüne yansımaları
  • Sürdürülebilirlik trendleri ve endüstriyel hammadde temini projeleri
  • Tedarik zincirinde meyve suyunun güvenirliği takibinde yeni uygulamalar
  • Toplam Faktör Verimliliği Raporu sonuçları

 

Yoğun bir içerikle düzenlenen tek günlük organizasyonda, gündem maddelerini farklı bakış açılarıyla değerlendiren, bilgi ve fikir alışverişinde bulunan uzman katılımcılar, akşam da şehrin eşsiz deniz manzarası eşliğinde gerçekleştirilen networking etkinliğinde güzel bir İstanbul gecesi yaşadılar.

 

5,123 total views, 1 views today

Avatar

admin

Yıllardır yazılım sektöründe olup, en son Çözbim Yazılım'da yazılım uzmanı olarak görev yapmaktadır.
https://about.me/soykanozcelik
Avatar

Son Yazıları | admin (Tümünü Gör)

Paylaş :

Comment here