Araştırma

Karışık Pizzadan…

 

Türkler Karışık Pizzadan Vazgeçemiyor
Yemeksepeti, kullanıcılarının uzun yıllardır süren pizza tutkusunun karnesini çıkardı.

 

Bu karneden öne çıkanlar şöyle:

 

  • Pizza, her yıl kullanıcıların en çok sipariş ettiği ilk 5 lezzetten biri.
  • Bir kullanıcı tek seferde 65 adet büyük boy pizza siparişi vererek rekor kırdı.
  • Yemeksepeti’ndeki her 8 restorandan 1’inde pizza mevcut.
  • Türkiye’nin favori pizzası geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi karışık pizza oldu.
  • Pizza siparişlerinin büyük çoğunluğunu promosyonlu siparişler oluştururken, bu promosyonlar sayesinde son 1yılda 18 milyon TL kullanıcıların cebinde kaldı.
  • Tüm siparişler içinde pizza siparişlerinin en yüksek olduğu iller ise sırasıyla Bursa, Kocaeli, Eskişehir ve Muğla

İtalya’dan tüm dünyaya yayılan ve neredeyse her ülkede vazgeçilmez bir lezzet haline gelen pizza, Türklerin de gözde tercihleri arasında yer alıyor. Özellikle hızlı, pratik ve lezzetli olması sayesinde pizzanın online siparişlerdeki yükselişi her yıl katlanarak devam ediyor.
Yemeksepeti, hem restoranların hem kullanıcılarının gözdesi pizzanın bu yılki karnesini çıkardı ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı.
Her 2 kullanıcıdan biri pizza siparişi verirken, her 8 restorandan 1’inin menüsünde pizza bulunuyor.

Pizzayı karışık seviyoruz

Kullanıcılar pizzanın dört peynirlisinden, domateslisine tavuklusundan sucuklusuna her türlüsü çok seviyor. Hal böyle olunca bir pizzada tüm bu malzemeleri görmek isteyen kullanıcılar, en çok bol malzemeli karışık pizza seçeneklerini tercih ediyor. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi pizzanın en sevileni olan karışık pizza çeşitlerinde bir önceki yıla göre %43 artış yaşandı.

Karışık pizzayı sırasıyla klasik, pepperoni, margarita ve sucuklu pizza takip etti.  Bu yıl en çok tercih edilen pizzalar içine yeni giriş yapan çeşit ise kaburgalı pizza.
Promosyonsuz pizza yemiyoruz
Kalabalık buluşmaların başkahramanı pizza, promosyonlarıyla da kullanıcıların gönlünü fethediyor. Verilen siparişlerin büyük çoğunluğu promosyonlu menülerden oluşuyor. Promosyonlu siparişler sayesinde sadece son 1 yılda kullanıcıların cebinde 18 milyon TL kalmış oldu.

Tek seferde 65 adet pizza

Arkadaş ve aile buluşmalarının vazgeçilmezi olan pizzanın 2019’daki sipariş rekoru ise bir hayli şaşırtıcı. Bir kullanıcı tek seferde 65 adet büyük boy pizza siparişi verdi.

Pizzanın en iyi eşlikçisi sufle

 

Kullanıcıların pizza siparişlerinin yanında en çok tercih ettikleri ürün tatlı. Pizzayla birlikte en çok sipariş edilen tatlı sufle. Geçtiğimiz yıllarda pizzacıların yan ürün olarak sundukları sufle konsepti çok sevilince pizzayı da suflesiz düşünemez olduk. Ayrıca, sırasıyla mozaik pasta ve künefe en çok tercih edilenlerden oldu.

 

Pizza’nın diğer en’leri ise şöyle:
En çok sevildiği gün: Pazar
En çok sevildiği saat: 19.00
En çok seven yaş: 24
En çok seven kentler: Bursa, Kocaeli, Eskişehir ve Muğla 

Yemeksepeti hakkında
Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi olan Yemeksepeti, 2001 yılında kuruldu. Bugün itibariyle 69 ilde, 25.000’in üzerinde üye restoran ve günde aldığı ortalama 490 bin siparişle 14 milyon kullanıcısına hizmet veriyor.

5,243 total views, 16 views today

Paylaş :

Comment here