Fuar-Etkinlik

Dev bir marka haline gelen ACE of M.I.C.E. projesi ile bugüne kadar neler gerçekleştirdiniz?

Dev bir marka haline gelen ACE of M.I.C.E. projesi ile bugüne kadar neler gerçekleştirdiniz?

 2013 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı; yürüttüğü global iletişim kampanyası ile Türkiye MICE sektörünün bilinirliği ve algısının global anlamda arttırılması, profesyonel hosted buyer programıyla yeni müşteri ve pazarların kazanılması, fuar kapsamında gerçekleştirilen network ve AMEzing partiler ile sektörün kendi içerisinde birlik beraberliğinin ve motivasyonunun sağlanması, sektöre yönelik düzenlenen zirve, workshop, seminerler ile sektörümüzün kalite çıtasının yükseltilmesini sağlayarak  bu alanda ülkemizin en vizyoner ve önemli etkinlikleri arasında yer aldık. ACE of M.I.C.E. Awards ise kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı ve Türkiye MICE sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen, global MICE sektörünün en büyük ödül törenidir ve 2012 yılından bu yana hiç ara verilmeden gerçekleştirilmektedir. Ödül törenimizin 9.’sunu farklı bir konseptte Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards adı ile ilk kez Antalya’ya taşıdık. Katılımcılara ulusal ve uluslararası kurumsal satın alıcı ile B2B toplantı yapmalarına olanak sağlarken, network parti ve ödül töreni ile bu birliktelikleri eğlence ile güçlendirdik ve Antalya MICE sektörüne çok ciddi katkı sağladık.

Bugün geldiği nokta itibariyle özellikle son sekiz yılda ülkemizin yaşamış olduğu büyük sıkıntılara rağmen  ACE of MICE ile global turizm ve MICE endüstrisinin yıldız marka konumunda olmaktan gurur duyuyoruz.

 ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 25-27 Mayıs 2022’in içeriği hakkında bilgi verir misiniz? Bu yıl katılımcı ve ziyaretçileri bekleyen yenilikler var mı?

Sürdürebilir Gelecek temasıyla 25-27 Mayıs tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde 9. kez düzenleyeceğimiz fuar, sektör profesyonellerine benzersiz bir MICE deneyimi yaşatırken sektörünün ticari hacmini arttırmaya hazırlanıyoruz. 15.000 profesyonel ziyaretçisi, katılımcılarımıza özel oluşturulan Hosted Buyer Lounge alanında 160 ulusal-uluslararası satın alıcı ile B2B toplantılar, yepyeni perspektifler açan oturum programları, network aktiviteleri ve birbirinden renkli içerikleri ile benzersiz bir MICE deneyimi yaşatmaya çalışacağız. 25 Mayıs akşamı ise katılımcı ve satın alıcılarımızın davetli olacağı JW Marriot Hotel İstanbul Marmara Sea otelde fuarın gala yemeği ve partisini büyük şovlarla gerçekleştiriyor olacağız.

Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

9 yıldır başarı ile gerçekleşen ACE of M.I.C.E. Awards’u 2021 yılında Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards olarak yeni ismi ve konseptiyle birlikte  7-9 Kasım 2021 tarihinde Antalya’da gerçekleştirdik. Ulusal ve uluslararası 130 kurumsal satın alıcıyı ve yüzlerce sektör profesyonelini ağırladığımız etkinlikte 3 günde 7000 üzerinde B2B toplantı gerçekleşti.  Her akşam gerçekleştirilen nefes kesici partileri, network etkinlikleri ile iş ve eğlenceyi bir arada sunarak çok ciddi bir etkileşim yakaladık. 9 Kasım akşamında  gerçekleşen Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards törenine ise ; kırmızı halı seremonisi, şovları, muhteşem sahnesiyle büyüleyici bir tören hazırlarken etkinlik sektörünün en iyilerini ödülleriyle buluşturduk.  MICE sektörünü bu kadar üst düzeyde Antalya da bir araya getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

29-31 Ekim tarihlerinde Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilecek Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards Hakkında Söylemek İstedikleriniz.

Etkinlik sektörünün As’larını 29-31 Ekim 2022 tarihlerinde 10. Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards ile her zaman ki gibi en üst düzeyde bir araya getirmeye hazırlanıyoruz. 10 yıl dile kolay ve 10 özel bir sayı. Cosmos konseptiyle gerçekleştirilecek etkinliğimize Nirvana Cosmopolitan Hotel ev sahipliğini yapıyor olacak. Convention alanında stant ve B2B alanının olacağı etkinliğimizde 100 kurumsal marka, 30 uluslararası satın alıcı ve yüzlerce MICE alanında hizmet sunan firma 3 gün boyunca bir arada olacaklar. B2B toplantılar dışında etkileşimi arttıracak etkinlikler, partiler ve finalde ise muhteşem şovları ve kırmızı halı seremonisi ile çok uzun süre konuşulacak olan ödül töreni ile etkinliğimiz sonlanacak.

Antalya’ya Turizm Medya Grubu olarak çok önem veriyor ve MICE alanında marka değerine katkı sağlamak için çalışmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Ticaret odamız, kongre büromuz, valiliğimiz, belediyemiz ve sektör derneklerimizde yanımızda olarak bizlere büyük destek sağlıyorlar. Kendilerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

İşiniz ve ACE of M.I.C.E. etkinliği söz konusu olduğunda sizi en çok heyecanlandıran şey nedir?

ACE of M.I.C.E. benim tüm hayatımı kapsıyor. Gittiğim etkinliklerde, gezdiğim ülkelerde, tanıştığım kişilerde bana ilham olan, yeni fikirler oluşturan her şey heyecan veriyor diyebilirim. Ve bu farklılıkları gerçeğe taşıyabilmek, katılımcılara bu deneyimi yaşatabilmek işte o bambaşka bir heyecan…

2023’te ACE of M.I.C.E. için planlarınız neler?

2023 ACE of M.I.C.E. için bambaşka bir yıl olacak. Uluslararası katılımı güçlendirecek iş birlikleri yapıyoruz.

MICE sektörüne hacim sağlayacak satın alıcıları etkinliğimize dahil ederek sektörümüzün gelişmesi ve yeni iş birliklerinin oluşmasına önderlik etmeye devam ediyor olacağız.

Ayrıca Masters of Events kapsamında etkinliğimizi Antalya haricinde Kıbrıs’ta da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Tarihler netleştiğinde duyurularını yapıyor olacağız. Yani ACE of M.I.C.E.’la dolu bir yıl olacak.

 

 

Loading

Paylaş :

Comment here