Manşet

Kempınskı Hotel Barbaros Bay Bodrum Ve Barbaros Reserve Rezidansları Sürdürülebilirlik Faaliyetlerine Tescilli Olarak Devam Ediyor 

 

Bodrum, 5 Ocak 2024 – Bodrum’da sonsuz maviliğin kıyısında yemyeşil peyzajı, gastronomik lezzetleri ve benzersiz spası ile yer alan Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum ve dünyaca ünlü ve ödüllü Kempinski Hotel Barbaros Bay deneyimi ve ayrıcalığı ile yönetilen ‘Barbaros Reserve Rezidansları’ dünyadan misafirlerini ağırlarken sürdürülebilirlik uygulamaları ile de sektörde öncülük yapıyor. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından verilen sertifikalarla sürdürülebilirlik alanındaki çalışmaları tescillenen Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum ve Barbaros Reserve Rezidansları bu alandaki politikalarını hayata geçiriyor, otelin ve rezidansların çevreye olan etkilerini azaltırken, sakin ve huzur dolu bir seyahat deneyimi sunuyor.

Sürdürülebilirliği DNA’sına Katmayan Şirketler Dönüşümde Geride Kalmaya Aday

Dünya genelinde şirketler sürdürülebilirliği desteklemek için, iş stratejilerini belirlerken değişen zamana uyum sağlamak ve şekillendirmek yönünde harekete geçiyor. İnsanların davranış modelleri değişiyor, iklimdeki farklılıklar, dijital dönüşüm ve daha temiz bir çevre için yapılan çalışmalar hızlı bir şekilde değişikliklere neden oluyor. Bu durum herkesi hazırlıklı ve esnek olmaya zorluyor.

Emisyonu düşürme yönündeki hedeflere ulaşmak, özellikle seyahat ve turizm sektörlerinde işletmelerin çevreye olan etkisini azaltması açısından son derece önemli. Seyahat endüstrisinde faaliyet gösteren şirketler için, insanları daha ekolojik seyahat seçeneklerini tercih etmeleri konusunda ikna etmek bir görev ve fırsata dönüşüyor. Bunun için seyahat edenlerin seçimlerini neyin etkilediğini anlamak, onlara sürdürülebilir alternatifler sunmak ve bu seçenekleri etkili bir şekilde iletmek daha da önemli hale geliyor.

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodruım ve Barbaros Reserve Rezidansları sürdürülebilir turizmin, sürdürülebilir bir çevre ve yaşama bağlı olmasından hareketle bu alandaki çalışmalarına her gün yenilerini ekliyor.

Ekibini çevre ve sosyal sorumluluklar konusunda bilinçlendiren marka, atık yönetiminden, sürdürülebilir yemek uygulamalarına, mobil teknoloji destekli misafir hizmetlerinden yerel üreticilerden ürün tedariğine kadar farklı alanlarda sürdürülebilir uygulamaları hayata geçirmiş durumda.

Digital Butler uygulaması ile mobil teknolojileri kullanarak konuk deneyimini kişiselleştiren otel ve rezidanslar, daha hızlı ve memnuniyet seviyesi yüksek bir hizmet sunuyor.  Otelin genelinde etkin bir atık yönetimi yapıyor, enerji kaynaklarının doğru ve verimli kullanılmasını sağlayan projeleri uyguluyorlar. En önemlisi tüm çalışanlarına bu konularda yıl boyunca eğitimler veriyorlar.

Bodrum’un Karaova bölgesinde bulunan Barbaros Çiftliğinin 70 yıldır ekilmeyen bereketli topraklarında kimyasal madde içermeyen doğal tarım uygulamaları yapılıyor. Misafirlere çiftlik turlarına katılma ve bu hayatı deneyimleme, ürün toplama imkânı sunuluyor. Menülerdeki bazı organik malzemeler Barbaros Çiftliği’nden tedarik ediliyor.

Turizm sektörünün geleceğinde yapay ve robot teknolojilerinin çok büyük öneme sahip olacağı öngörülüyor, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum ve Barbaros Reserve Rezidansları özellikle konaklama sektörünün gelecekte de var olabilmesi için teknolojinin ve inovasyonun markaların gündeminde olması gerektiğinden hareketle bu alanlardaki çalışmalarını sürdürüyor.

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, lüks turizmi, sürdürülebilirliği ve mobil teknolojileri bir araya getirerek, gelecek nesillerin ihtiyaçlarına saygılı bir şekilde sürdürülebilir bir yaklaşımı destekliyor.

 

Loading

Paylaş :

Comment here