HaberlerManşet

Bilimsel Tavukçuluk Derneği

Yeni Dönem Yönetim Kurulunu Belirledi

 Bilimsel Tavukçuluk Derneği 1973 yılından beri faaliyette buunmaktadır. 1985 yılında Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneğine üyeliği gerçekleştikten sonra uluslararası bir nitelik kazanmış World’s Poultry Science Association (WPSA) Türkiye Şubesi olarak faaliyetini sürdürmeye devam etmiştir.(wpsa.org.tr)
Kurulduğu 1973 yılından itibaren ülke tavukçuluğunun gelişmesinde, bilimsel ve sanayi alanındaki yeniliklerin Türkiye’ye intikaliyle modern tesislerin kurulması ve gelişen teknolojinin takip edilmesinde, ülkemizin damızlık civciv ihtiyacını yurtiçinden karşılayabilmek için gerekli damızlık materyalin temini ve üzerinde çalışmaların başlatılması gibi önemli konularda etkili çalışmalar yapmıştır. Bilimsel Tavukçuluk Derneği hemen hemen 90’lı yılların başına kadar tavukçuluk sektörü sorunlarının çözümlenmesi için ilgili bakanlıklar nezdinde tek başına çaba harcamış, gerektiğinde çözüm önerilerini Cumhurbaşkanına kadar ileterek tavukçuluğa önemli katkılar sağlamıştır.
21 Ocak 2020 tarihinde Ankara Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü salonlarında olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren Dernek, mevcut faaliyetlerinin değerlendirilmesini takiben yeni 3 yıllık dönem için yönetim ve denetim kurullarının seçimini yapmıştır.
Bilimsel Tavukçuluk Derneğinin Yönetim Kurulu ilk toplantısında yaptığı görev dağıtımında;
Başkanlığa Prof. Dr. Rüveyde AKBAY tekrar seçilmiştir. Sayın AKBAY 2004-2008 yılları arasında WPSA nın da Dünya Başkanlığını yapmıştır.
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına M. Kemal AKMAN,
Genel Sekreterliğe Prof. Dr. Kazım ŞAHİN,
Sayman Üyeliğe Doç. Dr. Cengizhan MIZRAK getirilmiştir.
Yönetim kurulu Üyelikleri Gülbenk YALÇIN, Prof. Dr. Sezen ÖZKAN ve Yüce CANOLER ’den oluşmuştur.

Denetim Kurulu ise Göksel ÖZLER, Dr. Zühal DEMİR ve Hüseyin GÖĞER ’den teşekkül etmiştir.

Yönetim ve Denetim Kurullarında görev alanları kutlar, başarılar dileriz.

 

Loading

Paylaş :

Comment here