Manşet

Doğanay “Şalgam Kırmızı Çizgimiz” Kampanyası ile Şalgamı Tüm Sofralara…

 

Türkiye şalgam pazarının tartışmasız lideri Doğanay, “Şalgam Kırmızı Çizgimiz” kampanyası ile, şalgamı bugüne kadar hiç tatmamış ya da bir sofra içeceği olarak konumlandırmamış tüketicilerle şalgamı tanıştırmayı hedefliyor.

Doğanay, şeker ve kolesterol içermeyen, kalorisiz, fermente, içerdiği antioksidan ve vitaminlerle sağlıklı yaşamın anahtarlarından biri olan milli içeceğimiz şalgamı, sofraların aranan içeceği yapmayı amaçlıyor.

 Şalgam kategorisini ülkemizde ilk olarak inşa eden marka olarak bilinen Doğanay, “Şalgam Kırmızı Çizgimiz” kampanyası ile, şalgamın eşi bulunmaz lezzetini ve geniş kullanım alanlarını ünü Türkiye sınırlarını aşan Şef Mehmet Yalçınkaya ile birlikte tüketicilere anlatıyor. 29 Ocak’ta başlayan bu kampanya ile Doğanay, yüzlerce yıllık geçmişe sahip, içeriğindeki antioksidan, mineral ve vitaminlerle tam bir sağlık kaynağı olan şalgamın tüm öğünlere eşlik edebilecek lezzetinin altını çiziyor.

Şeker İçermeyen Doğanay Şalgam, Mineral, Vitamin ve Antioksidan Deposu

Şalgam, lezzetinin yanı sıra, faydalarıyla da sofraların vazgeçilmez içecekleri arasında yer alıyor. Magnezyum, potasyum, fosfor, kalsiyum ve demir gibi minerallerce zengin olan şalgamda sağlığa faydaları bilinen birçok vitamin ve besin elementi de bulunuyor. Fermantasyon yöntemi ile elde edilen şalgamdaki laktik asit, sindirimi kolaylaştırıyor, vücudun minerallerden daha fazla yararlanmasında rol oynuyor ve mideye iyi geliyor. Ancak, her üründe olduğu gibi, şalgam seçerken de iyi içeriğe sahip ürünleri seçmek önemli. Doğanay, Anadolu topraklarından çıkan şalgamı en sağlıklı ve kaliteli hali ile tüketicilerine sunuyor. Probiyotik bakterilerle fermente olan, şeker ve gluten içermeyen, hazmı kolaylaştıran Doğanay Şalgam, kalorisiz olma özelliği ile formuna dikkat edenler için de mükemmel bir alternatif oluşturuyor.

“Şalgam Kırmızı Çizgimiz” kampanyası ile ilgili bilgi veren Doğanay CEO’su Cem Kurt “1960 yılından beri bulunduğu gıda sektöründeki faaliyetlerini, 1997 yılından bu yana şalgam üretimiyle taçlandıran Doğanay, bugün ölçülebilen şalgam pazarının açık ara lideri konumunda. Yapılan tüketici

testlerine baktığımızda, her 100 kişiden 80’inin hatırlatma yapılmadan şalgam kategorisinde tek marka olarak Doğanay markasını bildiğini, yine her 100 tüketiciden 84’ünün, şalgamla ilk karşılaşmasının Doğanay markasıyla olduğunu ve şalgam lezzeti olarak Doğanay şalgamı ideal lezzet olarak tanımladığını görüyoruz. Bu durumu pazarın lehine çevirmek için de “Şalgam Kırmızı Çizgimiz” kampanyamızı başlatmaya karar verdik. Doğanay olarak yeni dönem hedefimiz, şalgamı bugüne kadar hiç tatmamış, tatmış ancak bir sofra içeceği olarak konumlandırmamış tüketicilerimize de şalgamın bir sofra içeceği olduğu bilincini kazandırmak. Araştırmalara baktığımızda, Türkiye’de son altı ayda şalgam içen tüketicilerin oranının yüzde 60’a vardığını görüyoruz. Kampanyamızla bu oranı ciddi anlamda artırmayı amaçlıyoruz. “Şalgam Kırmızı Çizgimizdir’’i sadece bir reklam kampanyası olarak görmüyoruz. Bu topraklara ait olan bir değeri tüm Türkiye’ye daha iyi tanıtmak, dünya mutfaklarında yükselen bir değer olan fermente içecekleri ülkemizde de hak ettiği yere taşımak için bir fırsat olarak algılıyoruz” şeklinde konuştu.

Hedefimiz İhracatın Payını Artırmak

Türkiye Şalgam pazarında 2020 yılını bir önceki yıla göre %22’lik bir tonaj büyümesi ile kapattıklarını, Doğanay’ın kısa ve orta dönem hedefleri arasında ihracatın payını artırmanın da bulunduğunu belirten Sn. Cem Kurt “Tüm dünyada tüketiciler iyi beslenme, sağlıklı gıdalar tüketme trendi içerisindeler. En doğal ve sağlıklı içeceklerden biri olan Doğanay Şalgam’ın tüm dünyadan tüketicilere sunmak kısa dönem hedeflerimiz arasında. Şu anda 35 ülkeye ihracatımız var, yıl sonuna kadar gireceğimiz yeni pazarlar ile birlikte bu sayıyı artıracağız” dedi.

40 Yılı Aşkın Kalite

Şalgam denince ilk akla gelen marka olan Doğanay, 40 yılı aşkın tecrübesi, tarladan sofraya kadar üretim sürecinde gösterdiği hassasiyeti, Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı iyi tarım belgeli ekim sistemi ile mor besinlerden gelen gücü tüketicilere taşıyor. Doğanay Şalgam, ana hammaddesi olan mor havucu Konya Ereğli’deki üreticilerden Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı iyi tarım belgeli ekim sistemi ile yapılan ekim sonucu karşılıyor. Yemeklerde, ara öğünlerde, acı, tatlı her türlü yiyeceğin yanında tüketilebilen tescilli vitamin deposu Doğanay Şalgam, 40.000 m2’lik yüksek teknoloji ile donatılmış modern tesislerinde el değmeden üretilmesiyle ekstra güven sağlıyor. Şeker, glüten içermeyen, içeriğindeki antioksidan, vitamin ve minerallerle sağlıklı yaşamın anahtarlarından biri olan şalgam, Doğanay güvencesiyle tüketicilerle buluşuyor.
Türk halkını şalgamla tanıştıran Doğanay, ‘Nare’ markası ile sirke ve sos, ‘Doğanay Lita’ markası ile limonata da üretiyor. ‘Nare’ markası altında %100 Nar Ekşisi, Sarımsaklı Acı Sos, Üzüm, Elma ve Balzamik Sirke, Beyaz Sirke, Limon Sosu ve %100 Limon Suyu bulunuyor. Yurt içi pazarının önde gelen markalarından Nare, Sirke ve Nar Ekşisi, yurt dışı pazarında da ilgi görüyor. ‘Lita’ ise, limonata pazarının önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Doğanay, Doğanay Şalgam’ın yanı sıra, Nare ve Lita markaları özelinde yatırım yaparak sektörü geliştirmeye devam edecek.

 

 

 

Loading

Paylaş :

Comment here