Mekanlar-Şefler

Üç Öğün artık bir “Lezzet Fabrikası”

Mresco Türkiye Group bünyesinde 2000 yılından bu yana catering hizmeti veren Üç Öğün, sürdürülebilirliği temel alan, iyi, temiz ve adil gıda bakış açısıyla şekillendirdiği iş modeli doğrultusunda kurumsal kimliğinde bir yeniliğe imza attı. Üç Öğün, bundan böyle endüstrinin getirdiği standartlaşmaya karşı el emeği, deneyim, beceri ve ustalığın ön plana çıktığı artizan hizmet anlayışını Lezzet Fabrikası markası altında devam ettirecek.
2000 yılından bu yana taşıma yemek hizmetinin yanı sıra yerinde üretim ve ziyafet catering hizmetleri de veren Üç Öğün Catering, yatırımlarını ve dönüşüm sürecini yeni marka ismiyle taçlandırdı. Endüstrinin getirdiği standartlaşmaya karşı el emeği, deneyim, beceri ve ustalığın ön plana çıktığı artizan hizmet anlayışını Lezzet Fabrikası markası altında devam ettirecek olan firma, yeni ismiyle müşteri ihtiyaçlarına göre, butik anlayışla üreten ve sürekli gelişime odaklı bir yapıya vurgu yapıyor.
2018 yılından bu yana Murabahat Real Estate Solutions (Mresco Türkiye) bünyesinde hizmet veren Üç Öğün, yepyeni ve büyük hedeflerine doğru yolculuğunu bundan böyle Lezzet Fabrikası markası altında sürdürecek.
Sürdürülebilirliği temel alan, iyi, temiz ve adil gıda bakış açısıyla hareket eden iş modelleri doğrultusunda kurumsal kimliklerinde dönüşüme gittiklerini belirten Mresco Türkiye Group CEO’su Oya Zingal, çağdaş yönetim anlayışının benimsendiği, mutlu ve motivasyonu yüksek çalışanlarla hizmet üreten Lezzet Fabrikası’nın sektöre yepyeni bir soluk getireceğini söylüyor. Oya Zingal, yüksek tempodaki yaşam hızında huzurlu ve konforlu bir işletme yapısı çerçevesinde, lezzetli ve sağlıklı yemeği üreten, adil fiyat politikası uygulayan, işini tutkuyla yapan personeliyle öne çıkan bir işletme olarak sektörde birçok yeniliğe imza atacaklarını belirtiyor.

Event catering’te hedef büyüttü

 Üç Öğün, bugün İçdaş, Eczacıbaşı, Cengiz Makina, Piri Reis Üniversitesi gibi referanslarıyla geniş bir sektörel yelpazeye yılda 10 milyon öğün yemek sunuyor. İstanbul’da son teknolojiyle donatılmış, günlük 50 bin kişi kapasiteli yemek fabrikasında 550 personeliyle çalışmalarını yürüten firma, Ankara, Bilecik, Eskişehir, Denizli’de bulunan butik mutfaklarıyla da kurumsal müşterilerine taze, lezzetli ve sağlıklı ürünler kullanarak yemekler hazırlıyor.

Oya Zingal, hem toplu yemek hem de evet catering anlamında hedef büyüttükleri bir dönüşüm süreci içerisinde olduklarını söylüyor. Event catering alanında fark yaratan, alışılmışın dışında lezzetler ve sunumlar için hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Oya Zingal, Anadolu’nun nitelikli yerel ürünlerinin modern bir anlayışla sentezlendiği, lezzet çıtası yüksek, hikayesi ve derinliği olan menüler oluşturdukları müjdesini veriyor.

Anadolu’nun ilham veren kadın üreticilerine destek!

 İş faaliyetlerinde sosyal ve çevresel hassasiyetleri gözeten Üç Öğün, çok sayıda sosyal sorumluluk projesine de destek oluyor. Üretim modellerinin mutfakta sıfır atık felsefesi olduğunun ve tüm lokasyonlarında Atık Yönetim Sistemi uyguladıklarının altını çizen Oya Zingal, atık gıdaları miktar ve atık çeşidine göre sınıflandırarak değerlendirdiklerini, hayvan barınaklarına veya çeşitli hayır kurumlarına yardım olarak gönderdiklerini belirtiyor.

Bir yandan da üretimde kullandıkları malzemelerin tedariki ile Anadolu’nun ilham veren kadın üreticilerine destek sağlanıyor. “Mutlu Cuma” adı verilen uygulama kapsamında her ayın son cuma günü, seçilen  “nitelikli” bir gıda ürünü ile toplu yemek menülerinde rastlanmayan çok  özel bir menü oluşturuluyor. Oya Zingal, tabldot yemek hizmeti verdikleri kurumsal firmaların çalışanlarına rutinin dışında, keyifli bir yemek deneyimi sunulurken, menüdeki ana ürünü kadın kooperatiflerinden temin ederek kadın üreticilere destek sağladıklarını söylüyor. Projenin hey ay farklı bir ürünü odağına alarak ve kadın üreticiler ile devam edeceğinin altını çizen Zingal, pandemi sürecinden oldukça olumsuz etkilenen küçük üreticiler ve tarımsal üretimin en değerli parçalarından kadın kooperatifleri ile bu sıkıntılı süreçte güç birliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtiyor.

5,633 total views, 13 views today

Zerrin Özcan

Zerrin Özcan

Dijital Medya Koordinatörü @ Catering Guide
Zerrin Özcan

Son Yazıları | Zerrin Özcan (Tümünü Gör)

Paylaş :

Comment here