Manşet

Türkiye’nin Zeytinyağı Sektöründe En Büyüğü

 

İhracat şampiyonu Verde Yağ, yeni sahipliğiyle yaptığı dev yatırımlar ve genişleyen ihracat ağı ile uluslararası zeytinyağı sektöründe yerini sağlamlaştırıyor.

2020 yılında yine Türkiye zeytinyağı ihracat şampiyonu olan firma, bunun yanında yalnızca zeytinyağı satışları ile İSO-500 listesine girdi. Bu başarıların arkasında yatan planlamayı ve dev yatırımları ise Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başbuğ aktardı.

Verde’nin yalnız Türkiye için değil dünya zeytinyağı sektörü için çok önemli bir değer olduğunu söyleyen Başbuğ, ‘’Başarılarımızın altında çok çalışmak ve doğru planlama yatıyor. Değerli çalışanlarımız, çiftçimiz, müstahsilimiz, iş ortaklarımız ile çok güzel bir sinerji yakaladık. 2018 yılında firmayı devraldığımız günden bu yana hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. İhracat ağımızı daha da genişletip 40 kadar ülkeye yağlarımızı ulaştırıyoruz. Bunu da yüksek müşteri memnuniyeti kazanarak yapıyoruz. Amerika’dan Maldivlere, Rusya’dan Uzak Doğu ülkelerine kadar müşterilerimizden yağlarımıza ve firmamıza övgüler geliyor.” dedi.

TÜRKİYE’NİN ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜNDE EN BÜYÜĞÜ

İbrahim Başbuğ sözlerine şöyle devam etti ‘Günlük kapasitemiz 350 ton ve Türkiye’nin en büyük zeytinyağı rafine tesisine sahibiz.” Başbuğ sözlerine şöyle devam etti “Yatırımlarımızı yarınları gözeterek, uluslararası alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için yapıyoruz. Torbalı Zeytin Sıkım Kompleksi’nin hizmete sunuyoruz. Türkiye’nin en büyük zeytin sıkım tesisi unvanını taşıyacak kompleks, son teknoloji makine ve ekipmanlar ile birlikte dünya zeytinyağı sektörünün de simge tesisleri arasında yer alacak.”  dedi

LEZZETİMİZİ EN ÜST DÜZEYDE TUTACAĞIZ

İbrahim Başbuğ sözlerine devam ederek ‘Yerin 10 metre altında konumlanacak toplam 20 bin ton krom tank kapasitesi ve 110 bin ton/sezon zeytin sıkım kapasitesi ise hedeflerimize ne kadar sadık ilerlediğimizin bir göstergesi. Bu özellikleri ile eşi benzeri olmayan bu tesis Türkiye için önemli bir değer olacak. Tesisimizi tamamıyla otomatik, modern bir sistem ile donatıyoruz. Bu modernizasyon yağımızın kalitesine de yansıyacak. Optimum koşullarda, soğuk sıkım sıktığımız yağları yine optimum koşullarda saklayarak yıl boyunca kalitemizi ve lezzetimizi en üst düzeyde tutacağız.’ dedi

İÇ PİYASADA DA ZEYTİNYAĞI ‘VERDE’

2018 yılında satın alınması sonrası başarıların art arda geldiği şampiyon Verde Zeytinyağı, iç piyasaya da iddialı bir giriş yapıyor. Topyekûn bir değişim geçiren marka yeni görünümüyle kullanıcılar tarafından tam not aldı. Verde markalı satışlarının iç piyasada da geniş kitlelere ulaşması hedefiyle düğmeye basan yönetim, hemen hemen Türkiye’nin her yerine uzanan geniş bir bayi yapılanmasına sahip.

İhracat şampiyonu firmanın iç piyasaya girişinin heyecan uyandırdığını ifade eden İbrahim Başbuğ konuşmasında devam ederek  “Verde, yıllar boyunca ihracatta aldığı sayısız başarı ile dikkat çeken bir firma. Biz de kalitesiyle, lezzetiyle, görselliğiyle beğenilen Verde markasını Türk tüketicimiz ile de buluşturuyoruz. İlk aldığımız tepkiler fazlasıyla olumlu. Türkiye’nin sektörde en büyük rafine tesisine ve üretim gücüne sahibiz.
Bu üretim gücümüzü de kullanarak tüketicilerimizi her açıdan memnun etmeyi hedefliyoruz.’’ dedi

Geniş bayi yapılanmasının yanı sıra e-ticaret için de hazırlıkların tamamlandığını ve satışların başladığını ifade eden Başbuğ, pirina yağlarını da her iki kanaldan tüketici beğenisine sunduklarını ve yıllardır dış pazarlarda yoğun talep ve beğeni alan bu ürünlerinden de emin olduklarını belirtti.

Loading

Paylaş :

Comment here