Haberler

Barilla Gıda, F-SUMMIT’te gastronominin geleceğine köprü oldu

Barilla Gıda, F-SUMMIT’te gastronominin geleceğine köprü oldu

SAMSUNG CSC

Turizm ve gastronomi sektörünün öncüleri F-SUMMIT etkinliğinde bir araya geldi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi’nde ağırlama sektörünün geleceği görüşüldü. Antalya Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleşen organizasyonda Barilla Gıda, Barilla ve Filiz markaları ile oturum sponsoru oldu.  İtalyan gastronomi kültürünün en önemli temsilcisi Barilla, gastronomi ve turizm sektörünün geleceğini desteklemeye devam ediyor. Çalışmalarını “Sizin İçin İyi, Gezegen İçin İyi” misyonuyla yürüten küresel gıda lideri Barilla, yerli ve yabancı yatırımcılar, otel ve restoran profesyonelleri, şefler ve F&B yöneticileri başta olmak üzere ağırlama sektörünün tüm paydaşlarını ikinci kez bir araya getiren Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi F-SUMMIT’e Barilla ve Filiz markaları ile sponsor oldu.
Turizm gastronomisinde farklılaşma, sektördeki yenilikler, yatırım modelleri, yatırım planları, turizm endüstrisinde tedarik zinciri, sürdürülebilirlik, ağırlamada kalitenin önemi, dünyadaki yenilikler, modern Türk mutfağı konsepti, Anadolu mutfağının dönüşümü, lüks ağırlama sektöründeki gelecek senaryoları, Türkiye’deki hazır yiyecek sektörünün geleceği ve tedarik zinciri başta olmak üzere 41 ayrı panelin gerçekleştiği zirve, iki gün sürdü. Türkiye’deki Bolu fabrikası da dahil olmak üzere, dünya çapında toplam 30 tesisinde ürettiği ürünleriyle, her gün 100’ü aşkın ülkede milyonlarca sofraya ulaşan gıda lideri Barilla, “İki mutfak kültürü arasında köprüler kurmak” ve “Modern Türk Mutfağı Konsepti Nedir? Doğru adaptasyon özünü kaybetmeden mutfağımızı nasıl geleceğe taşırız?” başlıklı oturumların sponsorluklarını markaları olan Barilla ve Filiz ile üstlendi.

İki gün boyunca 150’yi aşkın konuşmacının katıldığı ve 3 bin 500 kişinin ziyaret ettiği F-SUMMIT’te Hürriyet Daily News Köşe Yazarı Aylin Öney Tan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen “İki Mutfak Kültürü Arasında Köprüler Kurmak” oturumunun konuşmacıları Eatly İstanbul / Terrazza Italia Executive Şefi Claudio Chinali, Le Meridien & Sheraton Multi Property Executive Şefi Giovanni Terracciano ve Nappo Pizza Şefi ve kurucusu Özgür Kılınçlar oldu. “Modern Türk Mutfağı Konsepti Nedir? Doğru Adaptasyon Özünü Kaybetmeden Mutfağımızı Nasıl Geleceğe Taşırız?” oturumu ise Ziraat Mühendisi ve Gastronom Tangör Tan’ın moderatörlüğünde düzenlendi. Oturumun konuşmacıları arasında ise Hodan Kurucusu ve Executive Şef Çiğdem Seferoğlu, Gaziantep MSM Executive Şef Doğa Çitçi, Alaf Kuruçeşme Kurucusu ile Executive Şefi Murat Deniz Temel ve Muutto Kurucusu ile Executive Şefi Umut Karakuş yer aldı.

Sağlıklı, pişirmesi ve saklaması kolay, her yaştan ve jenerasyondan insanın en sevdiği yiyeceklerden biri olan makarnanın, gastronominin gelecekteki trendlerini farklı yorumlarla belirlemeye devam edeceğini belirten Barilla Gıda Genel Müdürü Murat Koç, “Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında sofraların ortak tadı olmaktan mutluyuz. Akdeniz yaşam tarzının iki önemli unsuru olan İtalyan ve Türk gastronomilerinin elçisi olan markalarımızla mutfakları zenginleştirmeye çalışıyoruz. Sofralara, çalışanlarımıza, topluma verdiğimiz değerin yanı sıra çeyrek asırdır akademik kurumlar, uzmanlar ve çiftçilerimizle birlikte durum buğdayı üretiminde sürdürülebilir tarım uygulamalarını hayata geçirerek Türkiye gıda ve tarım sektörüne de katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Makarnalarımızın üretiminde kullandığımız yüksek kaliteli durum buğdayının yüzde yüzünü yerel kaynaklardan temin ediyoruz. Türkiye’yi anavatanı olduğu durum buğdayı üretiminde tekrar kendine yeten bir ülke konumuna getirme hedefi ile yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra EDT kanalında şeflerin ve sektörün değişen ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz ve iş geliştirme modellerimizi bu yönde düzenliyoruz. Yüzlerce sektör paydaşını aynı çatı alında buluşturup sektörün geleceği için önemli hedeflerin belirlenmesine ev sahipliği yapan F-SUMMIT gibi etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Barilla Hakkında:

Barilla’nın hikayesi, 1877 yılında makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde, Pietro Barilla’nın açtığı küçük bir ekmek fırınında başladı. Borsaya kapalı bir İtalyan aile şirketi olan Barilla, yıllar içerisinde geliştirdiği kaliteli ürün gamıyla İtalya’dan dünyaya uzanan bir üne sahip oldu. İtalyan yaşam tarzı ve Akdeniz mutfağından aldığı ilhamla insanları lezzetli ve sağlıklı gıdayla buluşturmayı amaçlayan grup; Mulino Bianco, Pan di Stelle, Gran Cereale, Harrys, Pavesi, Wasa, Filiz, Yemina, Vesta, Misko, Voiello ve Cucina Barilla markalarıyla milyonlarca sofraya keyif taşıyor. 1994 yılından bu yana Türkiye’deki faaliyetlerini Bolu’daki üretim tesislerinde gerçekleştiren Barilla, 15’i İtalya’da ve 15’i İtalya dışında bulunan toplam 30 üretim merkezinde ürettiği ürünlerini 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

 Barilla, Pietro Barilla’nın “Çocuklarınıza yedirmeyeceğiniz hiçbir şeyi üretmeyeceksiniz” prensibi doğrultusunda geliştirdiği “Sizin İçin İyi, Gezegen İçin İyi” misyonuyla, 8000’in üzerindeki çalışanıyla dünyanın dört bir yanında faaliyetlerine devam ediyor. “Sizin için iyi”, ürün gamının toplumu sağlıklı yaşam tarzını benimsemeye teşvik edecek ve gıdaya erişimi kolaylaştıracak şekilde geliştirilmesi anlamına gelirken; “Gezegen için iyi” ise sürdürülebilir tedarik zincirlerinin teşvik edilmesi ve CO2 emisyonunun ve su tüketiminin azaltılmasını ifade ediyor. Ayrıntılı bilgi için: www.barillagroup.com

 

Loading

Paylaş :

Comment here