Fuar-Etkinlik

ACE of MICE EXHIBITION by TURKISH AIRLINES 9. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Turizm ve etkinlik sektörü bu kez ‘sürdürülebilir gelecek’ için buluşacak

 Turizm ve etkinlik sektörü profesyonellerini 9’uncu kez bir araya getirecek ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ın bu yılki teması “sürdürülebilir gelecek” oldu. 25-27 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek fuara 210 ulusal ve uluslararası firma ve 15 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

 İki yılı aşkın süredir devam eden pandeminin ardından büyük bir atılım yapması beklenen turizm ve MICE (Meetings, Incentives, Confrences, Events – Toplantı, Teşvik Gezisi, Konferans, Etkinlik) sektörü, İstanbul’da dev bir buluşmaya hazırlanıyor. Turizm ve etkinlik sektörü profesyonellerini 9’uncu kez bir araya getirecek ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, 25-27 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ve  “Sürdürülebilir Gelecek” teması ile de geleceğe ışık tutacak.

Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda, TÜRSAB’ın stratejik partnerliğinde ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı – TGA, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, TUROFED, TUROB, Antalya Tanıtma Vakfı,  AKTOB ve  Nirvana Cosmopolitan Hotels destekleriyle bu yıl 9’uncusu gerçekleşecek fuar, Türkiye’nin tanıtımına ve MICE sektörünün ticari hacminin artmasına katkıda bulunacak. Önceki yılların deneyimlerinden yola çıkarak bu yıl çok daha zengin bir içerikle ziyaretçileri ağırlamaya hazırlanan ACE of MICE Exhibition, 15 binden fazla turizm profesyonelini buluşturacak.

Bu büyük buluşmayı organize eden Turizm Medya Grubu’nun Başkanı Volkan Ataman, salgın nedeniyle durgunlaşan sektörün yeniden ivme kazanmasının Türkiye için önemini vurgularken,

“Turizm endüstrisi, pandeminin ardından 2022 yılında yeniden atağa geçmeyi hedefliyor. MICE bunun önemli bir parçası olabilir” dedi. Ataman, şu değerlendirmeyi yaptı: “ACE of MICE Exhibitions, MICE sektöründe kazandığı tecrübeyle artık rüştünü ispatlamış, gerek içeriği gerekse sunduğu iş fırsatlarıyla sektörün merakla beklediği bir organizasyon. Türkiye MICE alanında değerlendirilmesi gereken büyük bir potansiyele sahip. Türkiye’nin turizm gelirinin yüzde 30’u MICE sektöründen sağlanıyor. Türkiye yalnızca deniz tatilinden ibaret bir ülke değil. Yalnızca bu amaçla gelen turistleri ağırlamaktan çok daha öteye geçebilir ve turizm gelirini MICE ile çok daha fazla artırabilir. Bu anlamda ACE of MICE Exhibitions’ın sektörü hareketlendireceğine inanıyoruz.”

DAHA AZ ENERJİ, DAHA ÇOK GELECEK

Bu yılki teması “Sürdürülebilir Gelecek” olarak belirlenen  fuarın, A’dan Z’ye çevreye saygılı şekilde tasarlandığına dikkat çeken Ataman, şu bilgileri verdi:

  • Doğaya destek olmak ve enerjiyi verimli kullanmak amacıyla gereğinden fazla teknolojik donanımın tercih edilmediği fuar, bunu tasarımı ile de yansıtacak. Fuar alanında katılımcılara doğayı daha çok hissettirecek sarı ve yeşil renkler tercih edilecek.
  • “Sürdürülebilir Gelecek” teması, fuarın yalnızca tasarımında değil, programında da önemli yer tutacak. “Sustainable Future Summit”te, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından gezenimizi korumayı, tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamayı amaçlayan 17 amaç ele alınacak. İklim değişikliği, su ve enerji verimliliği gibi gezegenimizin geleceğini ilgilendiren konular masaya yatırılacak.
  • UN-SDSN Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Direktörü Dr. Tamer Atabarut’un moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumda, katılımcılar önemli konuşmacıları dinleme fırsatı bulacak. Bu ana oturumun konuşmacıları; Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikalar Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Başkanı Emrah Kurum, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Mavi Bayrak Programı Ulusal Koordinatörü Almila Kindan Cebbari olacak. Türkiye’de sürdürülebilirlik temalı ilk uzun metraj animasyon filmini yapan animasyon yapımcısı ve karikatürist Varol Yaşaroğlu da bir sunum yapacak.
  • Oturumda ayrıca önde gelen markalar, kendilerine ayrılan 40’ar dakikalık oturumlarda sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde gerçekleştirdikleri projeleri aktaracak.
YENİ İŞBİRLİKLERİNİN TEMELLERİ ATILACAK
  • ACE of MICE Exhibition aynı zamanda son iki yılı durgun geçiren turizm sektörü için yeni işbirliklerine ortam yaratacak. Üç gün boyunca 15 binden fazla turizm profesyonelinin katılımının beklendiği fuarın “Kaya Hotels Hosted Buyer Lounge” alanı iş buluşmalarının merkezi olacak.
  • Toplam 210 ulusal ve uluslararası satın alıcı firma ile B2B görüşme yapılmasına olanak tanıyan fuar, yepyeni perspektifler açan oturum programları, network aktiviteleri ve birbirinden renkli içerikleri ile Türkiye’nin MICE potansiyelinin değerlendirilmesine katkıda bulunacak.
 YILIN EN İDDİALI PARTİSİ BU FUARDA!
  • Üç gün boyunca iş birliği geliştirme olanağı bulan turizm profesyonelleri, 26 Mayıs’ta yılın en iddialı partisinde unutulmaz bir gece yaşayacak. Jolly M.I.C.E. isim sponsorluğu ile CVK Park Bosphorus İstanbul Terrace’de gerçekleşecek AMEzing Party by Jolly MICE, küresel ve yerel MICE endüstrisinden katılımcılara unutulmaz bir gece yaşatacak.

 

 

Loading

Paylaş :

Comment here