Manşet

Teksüt Almanya’nın en büyük gıda fuarı Anuga Fuarı’na katıldı

Haber ; İlayda User
userilayda86@gmail.com


Dünya’nın en önemli yiyecek ve içecek fuarları arasında yer alan Anuga Fuarı Teksüt ‘ün de katılımıyla Almanya’nın Köln kentinde 07-11 ekim tarihlerinde gerçekleşti.  Teksüt kalitesini ve lezzetini Avrupa ülkelerine taşımak amacıyla gıda sektörü profesyonellerini bir araya getiren fuara katıldı.

 Teksüt fuar boyunca gıda ve perakende sektörünün önemli temsilcilerini ağırlayarak Teksüt kalitesi ve lezzeti hakkında bilgi verdi.

 Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arda Aksaray, gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirtti ve  teksüt markasının sadece Almanya’da değil Avrupa’da da bilindiğini söyleyerek, “Amacımız, Türkiye’de edindiğimiz tecrübe ve kalitemizle başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ülkemizin süt ve süt ürünlerini tanıtmak. Her geçen gün daha çok Teksüt lezzetini daha çok kişiye ulaştırmayı başarıyoruz. Ürünlerimizi Avrupa’daki vatandaşlarımıza ve burada yaşayanlara sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Mert  Özmen, Teksüt olarak  hem Asya’daki hem de Avrupa’daki fuarlara katıldıklarını, gelişmeleri yakından  takip ettiklerini , Dünyanın farklı yerlerindeki üretici, satın almacı  ve sektör profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı yakaladıklarını söyledi. Sektör trendlerini takip edebilmek için uluslararası fuarların yararlı olduğunu da ekledi. Mert Özmen sözlerine şöyle devam etti; “Ülkemizin gücünü, dinamik yapısını, daha başarılı işler yapmak için sahip olduğu enerjiyi bu tür organizasyonlarda görmek, ileriye dönük planlarımızı ve yatırımlarımızı yaparken en bize en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Teksüt olarak Avrupa’da büyüme hedefimizde bir değişiklik olmadan aynı kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve ürün portföyü için: www.teksut.com

Loading

Paylaş :

Comment here