Manşet

..

 

“Profesyonel Mutfaklarda Ceviz Kullanımı”
etkinliğinin ilki Doğuş Üniversitesinde yapıldı

 

 

 

 

 

ETKİNLİK VİDEOSU

Besin değeri oldukça yüksek olan cevizin profesyonel mutfaklarda kullanımı ve bu alanların daha da artırılması amacıyla düzenlenen “Profesyonel Mutfaklarda Ceviz Kullanımı” etkinliğinin ilki Doğuş Üniversitesinde gerçekleştirildi.

California Ceviz Federasyonu-Catering Guide Dergisi – Doğuş Üniversitesi ve YEMEKDER işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlik Doğuş Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü”nde 10 Mayıs 2022 tarihinde düzenlendi.

Doğuş Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Murat AY’ ın açış konuşması ile başlayan etkinlikte, Catering Guide Dergisi Yayın Yönetmeni Dursun ARIK; toplu yemek ve catering sektörü hakkında genel bir bilgilendirme yaptı.

California Ceviz Federasyonu adına konuşan Berk ÜTKÜ; cevizin dalından toplanması ile sofralara gelmesine kadar olan süreci video gösterimi eşliğinde anlattı.

Ceviz tanıtım videosu
https://www.youtube.com/watch?v=upDQ_Ni1IHk&t=2s

Uzman Diyetisyen İpek Ağaca ÖZGER; cevizin sağlık üzerindeki etkilerini anlatan bir sunum gerçekleştirdikten sonra YEMEKDER adına Başkan Engin Güner; YEMEKDER ve toplu yemek sektörü hakkında açıklamalarda bulundu.

Etkinliğin son konuşmacısı olan Rouzben GERGERİ cevizin toplu yemek ve catering sektöründe ki kullanım alanlarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Works hop alanına geçildiğinde katılımcıları Şef Emrah FANDAKLI karşıladı. Etkinliğe özel olarak hazırladığı “Çıtır Cevizli Avokadolu Mus” katılımcıların beğenisini kazandı.

Konuşmacılara plaket verilmesi ile birlikte etkinlik sona erdi.

Loading

Dursun Arık
Paylaş :

Comment here