Ekonomi

Tahsildaroğlu Dünyaya Türk Peynirini Tanıtıyor  

 

Dünyanın en büyük gıda ve içecek inovasyon fuarı Sial 2022; 119  ülkeden, 5500  firmanın katılımıyla Fransanın başkenti Paris’te gerçekleşti.   İstanbul Ticaret Odası’nın organize ettiği fuarda, Türk Pavilyonu katılım kapsamı ve 345 firmayla en büyük 3. ülkeydi.   Türkiye’nin gıda sektöründe dış ticaret fazlası vermesinin ve dünyanın 10. büyük tarım ülkesi olmasının bu katılımda payı yüksek.

Süt ve Süt Ürünleri markaları bu sene ilk kez Türk Pavilyonunda yerini alan sektörlerdendi. Türkiye’nin Olgunlaşmış Peynir pazarıdaki en büyük markası Tahsildaroğlu; Avrupa’ya ihracat vizesini almasına günler kala, fuarda yerini alan bu firmalar arasındaydı.  Türkiye’nin ilk 12 ve 24 ay üzeri Olgunlaşmış- Ezine Peynirlerinin yanı sıra; Taze, Yöresel ve Sürüleibilir kategorilerdeki ürünlerini fuar katılıcımlarının beğenisine sundu.

Tahsildaroğlu, Taze Kaşar kategorisindeki inovasyon ürünü Gurme Shiffa’nın dört farklı alternatifiyle fuarın inovasyon ödüllerinde yarıştı. Sağlığı, şifalı baharatlarla sunan birbirinden lezzetli  Zerdeçal – Karabiber, Pul Biber – Biberiye, Kimyon – Karabiber ve Dağ Kekli çeşitleriyle Gurme Shiffa Serisi Avrupalı distribitör ve tüketicilerin gönlünü kazanmayı başardı.

Süt ve Süt Ürünleri adına ülkemizi fuarda gururla temsil eden; Aynes, Eker ve İtimat Tahsildaroğlu öncülüğünde Türkiye Pavilyonun’daki şeflere ürünleriyle Türk mutfağına özgü lezzetler de yaptırdılar. İçerisinde bu markaların ürünlerinin kullanıldığı Türk yemekleriyle hem mutfağımızı hem de peynirlerimizi bir lezzet şöleniyle Avrupa’da tanıtma şansı buldular.

 

Loading

Paylaş :

Comment here