Haberler

NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş ilk ‘Beyaz Bayrak’lı şirketlerden biri oldu

 Erkan Güral: “Beyaz Bayrakla ödüllendirilmek bizim için moral ve motivasyon oldu”

Kamuya ve çalışanlarına yükümlülüklerini tam olarak yerine getiren işyerlerine itibar kazandırmak amacıyla uzun süredir üzerinde çalışılan “Beyaz Bayrak” uygulaması başladı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’in katılımıyla gerçekleşen törende Beyaz Bayrak’ın ilk sahiplerine ödülleri takdim edildi. Yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren ve örnek olan kayıtlı işletmeleri destekleyen, bu işletmeleri ayrıştıran Beyaz Bayrak uygulamasının ilk sahiplerinden biri de NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş oldu.

 Kamuya karşı sorumluluğunu yerine getiren, çalışanlarını koruyan, vergisini ödeyen şirketler artık ‘beyaz bayrak’ ile ödüllendiriliyor. Kayıtlı çalışma, vergi uyumu gibi hususlarda devlete ve çalışanlarına olan sorumluluğunu zamanında, tam ve eksiksiz olarak yerine getiren, iş sağlığı ve güvenliği standartlarını sürekli geliştirmeye önem veren şirketlerin almaya hak kazandıkları Beyaz Bayrak, düzenlenen ödül töreni ile ilk sahiplerini buldu. Çalışma Bakanlığı ve TİSK ev sahipliğinde gerçekleştirilen ödül töreni ile açıklanan beyaz bayraklı şirketler arasında NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş de yer aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin: “Beyaz Bayrak uygulaması örgütlülüğe katkı yapacak bir uygulama”

Beyaz Bayrak uygulamasının iyi örneklerin teşvik edilmesinde önemli rol oynayacağını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, ödül törenindeki konuşmasında şunları kaydetti: “Beyaz Bayrak, 10 yıl veya daha aşkın bir süredir konuştuğumuz bir konu. Uygulamak bize nasip oldu. Beyaz Bayrak’ta işveren diyor ki, ‘benim işim düzgündür, ben işimi düzgün yapıyorum’.  Bu iddia fevkalade önemli ve değerli.. Ben tüm Türk işletmelerin bu iddiaya sahip olmasını istiyorum. Düzgün iş yapan işletmelerle yolumuza devam etmek istiyoruz. Beyaz Bayrak uygulaması örgütlülüğe katkı yapacak bir uygulama. Burada örgütlü işletmelerimize ciddi katkılarımız da olacak. İş-Kur projelerinden öncelikli onlar faydalanacak. Bunun dışında ihracatçı firmalarımız ihracat sürecindeki bütün prosedürlerde bir adım önde olacaklar. Kendilerine beyaz bayrak ile birlikte vereceğimiz sertifika onları bir adım öne geçirecek. Bunları dışında sosyal güvenlik destek primine ilave bir puan vereceğiz. Emekçilerimiz örgütlüyse, o işyerinde toplu sözleşme mekanizması işliyorsa, işverenlerimiz düzgün iş yapıyorsa biz onların yanındayız. Beyaz Bayrak uygulamasının milletimize, iş yerlerimize, çalışma hayatımıza katkı yapacağına inanıyorum.”

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral: “Beyaz Bayrakla ödüllendirilmek bizim için moral ve motivasyon oldu”

Törende NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş adına ödül alan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Beyaz Bayrak uygulamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu konuyu ele almak, bu konuyu yıllarca işlemek ve bugün hayata geçirmek hem çatı örgütlerimiz anlamında hem de iş yerlerimiz anlamında son derece önemli ve kıymetli. Bu bir anlamda emeklerin karşılık bulması anlamına da geliyor. İş yerlerinde uygulanan çalışma düzeninin, hassasiyetin, primlerin zamanında ödenmesinin, işçi sağlığının ve güvenliğinin yeteri kadar sağlanması gibi kriterlerin ön planda tutulduğu bu sürecin beyaz bayrakla ödüllendirilmesi bizi son derce mutlu etti. Seramik alanında 1400, porselen grubunda 1000, turizmde 1500 ve lojistikte 250 olmak üzere 4150 kişilik kocaman bir aile olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın huzuru ve motivasyonu bizim her zaman önceliğimiz oldu. Bu politikamız bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. Beyaz Bayrak ile çalışmalarımızı ve başarılarımızı taçlandırdığımızı düşünüyorum. Bu bizim için moral ve motivasyon oldu. Bundan sonraki süreçte bunları daha da artırarak, geliştirerek diğer şirketlerimizde de bu başarıyı sağlamak için var gücümüzle çalışacağız.”

Loading

Paylaş :

Comment here