Kategori Dışı

Son dakika haberi: Azerbaycan ordusu Ermenistan’a ağır darbe vurdu! Paşinyan hezimeti kabul etti

Son dakika haberi: Azerbaycan ordusu Ermenistan’a ağır darbe vurdu! Paşinyan hezimeti kabul etti.

Ermenistan ordusunun, Azerbaycan’ın sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine 27 Eylül’de başlayan cephe hattındaki şiddetli çatışmalar devam ediyor. İşte son dakika gelişmeleri..

Hürriyet Gazetesi Haberine göre ; Çatışmalarda 25. güne girilirken sivillere düzenlediği saldırılardan vazgeçmeyen Ermenistan ordusu Azerbaycan karşısında büyük hezimet yaşamaya devam ediyor.

AFP’de yer alan habere göre Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Facebook üzerinden yayınladığı bir videolu mesajda devam eden çarpışmalarla ilgili açıklama yaptı. Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ’daki çatışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Şu aşamada krizin diplomatik çözüm yolu kalmamıştır” ifadesini kullandı.

Paşinyan “Azerbaycan taviz vermeyecek ve geri adım atmayacak, bu durumda bölgedeki çatışmalar için diplomatik çözüm uzun bir süre boyunca söz konusu olamaz” derken ülkesine de seslendi.

Paşinyan, Ermenistan’ın çatışmalarda çok fazla darbe aldığını ve durumun ülkesi için kötü gözüktüğünü itiraf etmek zorunda kalırken gönüllüleri Ermenistan saflarında savaşmaya çağırdı.

Kaynak 

438 total views, 1 views today

Paylaş :

Comment here