Mekanlar-Şefler

Genç Şefler için Milano’da Yarışma Fırsatı

 Dünyanın önde gelen mineralli su markası S.Pellegrino’nun, gastronominin geleceğine yön verecek yeni nesil şefleri desteklemek amacıyla düzenlediği S.Pellegrino Genç Şef Akademi (Young Chef Academy) Yarışması’na başvurular sürüyor. Bu yıl 5’inci kez düzenlenen yarışmaya, 30 Haziran’a kadar başvuru yapılabiliyor.

Dünyanın en iyi genç şeflerinin belirlendiği uluslararası S.Pellegrino Genç Şef Akademi Yarışması’nda son başvuru tarihi yaklaşıyor. 30 yaş altı genç şef adaylarının 30 Haziran 2022 tarihine kadar başvuru yapabileceği yarışmada adaylar gösterecekleri performans ile gastronomi alanındaki hayallerini gerçekleştirebilecekler.

Yarışmanın finali Milano’da yapılacak

Yarışmada, ‘Dünyanın en iyi genç şefi’ Şubat 2022- Haziran 2023 tarihlerine yayılan dört aşamalı rekabet dolu bir süreç sonunda belirlenecek. İlk aşamanın başvuru süreci olduğu yarışmaya katılmak isteyen adayların başvurudan önce en az 1 yıl boyunca bir restoranda tam zamanlı “chef de cuisine”, “chef de partie” veya “sous chef” olarak çalışmış olmaları gerekiyor. Adaylardan ayrıca kişisel ve mesleki bilgilerinin yanı sıra kişisel vizyonlarını ve benzersiz yeteneklerini ortaya koyabilecek imza niteliğindeki bir yemeğin tarifini de göndermeleri isteniyor. İkinci aşamada ise önceki yıllarda olduğu gibi başvurular Uluslararası İtalyan Mutfağı Okulu ALMA (International School of Italian Culinary Arts) tarafından değerlendirilerek 16 bölgeden 15’er yarı finalist seçilmesi ile devam edecek. Yarı finale kalan genç şeflerin yerel juri tarafından değerlendirildiği üçüncü aşama Temmuz-Ağustos ayları arasında gerçekleşecek. Yarışmanın son aşaması olan büyük finale kalan 16 yarışmacı Haziran 2023 tarihinde Milano’da yapılacak etkinlik ile ‘Dünyanın en iyi genç şefi’ unvanını kazanmaya çalışacak.

 Yarışma kapsamında 4 büyük ödül

Pellegrino Genç Şef Akademi Yarışmasına katılacak genç şef adayları dünya çapında görünürlük ve kayda değer mesleki itibarın yanısıra S.Pellegrino Genç Şef Akademisi Ödülü, S.Pellegrino Award for Social Responsibility , Acqua Panna Award for Connection in Gastronomy ödülü, Fine Dining Lovers Food for Thought Ödülü olmak üzere dört ödül için yarışacak.
Dünyaca ünlü şeflerden oluşan saygın Yedi Bilge (Seven Sages) jürisinin oylarıyla belirlenen ve ana yarışma ödülü olan S.Pellegrino Genç Şef Akademi Ödülü’nü kazanacak şefin eşsiz teknik becerilerinin yanında özgün bir yaratıcılık da sergilemesi gerekiyor.
S.Pellegrino Award for Social Responsibility ödülünün kazananı ise Food Made Good’u yürüten Sürdürülebilir Restoran Derneği’nin oylarıyla kaynak kullanımı, iklim etkisi, biyoçeşitlilik, gıda atıkları, inovasyon gibi kriterler göz önünde bulundurularak seçiliyor.
Mentorların oyladığı Acqua Panna Award for Connection in Gastronomy Ödülü, geçmiş ve gelecek arasında bağ kurarak yerel mutfak mirasını temsil eden bir yemeği en iyi şekilde ortaya koyan şefe verilirken; Fine Dining Lovers topluluğunun çevrimiçi oylarıyla verilen Fine Dining Lovers Food for Thought Ödülü ise kendi imza niteliğindeki
yemeğiyle kişisel inancını en iyi şekilde temsil edebilen genç şefin olacak.
Bu heyecan ve rekabet dolu yarışmaya katılmak isteyen 30 yaş altı genç şefler 30 Haziran 2022 tarihine kadar https://www.sanpellegrinoyoungchefacademy.com/ web adresinden başvurularını yapabilirler.

 S.Pellegrino ve Acqua Panna Hakkında

S.Pellegrino, Acqua Panna ve Sanpellegrino Italian Sparkling Drinks Milan, İtalya’da kayıtlı Sanpellegrino S.p.A’nın uluslararası ticari markalarıdır. Beş kıtadaki şubeleri ve distribütörleri aracılığıyla 150’yi aşkın ülkede dağıtımı yapılan bu ürünler, kökleri sayesinde kalitede mükemmeliyeti temsil eder ve dünya çapında zevk, sağlık ve esenliğin sentezi olarak İtalyan stilini kusursuz biçimde yorumlar. 1899’da kurulan Sanpellegrino S.p.A.doğal mineralli su, alkolsüz aperitif, içecek ve buzlu çay yelpazesiyle İtalya’da içecek sektörünün lider şirketidir. İtalya’nın büyük doğal mineralli su üreticisi olarak her zaman gezegen için yarattığı temel faydayı arttırmayı amaçlayan şirket bu kaynağın geleceğini güvence altına almak üzere sorumluluk bilinciyle ve tutkuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilgi için: Artı İletişim Yönetimi / 0212 347 03 30 / nestle@artipr.com.tr

Loading

Paylaş :

Comment here