Kategori Dışı

İstanbul Ticaret Odası verilerine göre…

İstanbul Ticaret Odası verilerine göre, ocakta önceki aya göre fiyatı en çok artan ürün yüzde 54,48 ile yeşil soğan, en çok azalan ürün ise yüzde 11,85 ile doğalgaz oldu.

İTO ocakta fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri açıkladı. İstanbul’da ocakta önceki aya göre en çok yeşil soğanın fiyatı arttı. İstanbul’un aralık ayı zam şampiyonu da yeşil soğan olmuştu.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), ocak ayında bir önceki aya göre İstanbul’da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri, fiyatları ve değişim oranlarıyla birlikte açıkladı.

Buna göre, İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 142’sinin perakende fiyatı artarken, 35 ürünün fiyatı düştü, 65 ürünün fiyatı ise değişmedi.

Ocak ayında gıda harcamaları yaş kuru sebze ve meyveler grubunda yer alan yeşil soğan yüzde 54,48 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu.

Fiyatında en artış yaşanan diğer ürünler ise şöyle oldu:

Ulaştırma ve haberleşme harcamaları grubundan yüzde 39,84 ile şehir içi vapur ücreti, yüzde 39,37 ile taksi ücreti, sağlık ve kişisel bakım harcamaları grubundan yüzde 38,88 ile röntgen çekim ücreti, kültür ve eğitim ve eğlence harcamaları grubundan yüzde 38,61 ile mecmualar, sağlık ve kişisel bakım harcamaları grubundan yüzde 33,09 ile doktor muayene ücreti ve ulaştırma ve haberleşme harcamaları grubundan yüzde 33,06 şehirlerarası otobüs bilet ücreti…

Ocak ayında fiyatı en fazla artan ve azalan ürünler şöyle:

Kaynak

Loading

Paylaş :

Comment here