Kategori Dışı

AlbarakaTech Global’de ….

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın iştiraki olan AlbarakaTech Global’e yeni dönem stratejileri doğrultusunda iki yeni genel müdür yardımcısı atandı. Yeni organizasyon yapısında; Ana Bankacılık Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini Alper Uncuoğlu, Veri ve Temel Fonksiyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini ise Ufuk Şengel üstlenecek.

 Albaraka Türk Katılım Bankası’nın iştiraki olarak 2019 yılında kurulan, Türkiye’de ve yurt dışında birçok banka ve finansal kurumun teknoloji süreçlerini tasarlayan, katma değerli BT ve yapay zekâ çözümleri üreten AlbarakaTech Global, yeni dönem stratejileri doğrultusunda büyümeye devam ediyor. Satış ve pazarlama faaliyetlerini merkeze alacağı bir döneme giren şirket, Genel Müdür Ali Tuğlu liderliğinde organizasyon değişikliğine giderek üst yönetimine iki yeni genel müdür yardımcısı atadı. AlbarakaTech Global’in yeni organizasyon yapısında “Ana Bankacılık Çözümleri”, “Dijital Bankacılık Çözümleri”, “Strateji ve İş Geliştirme” ve “Veri ve Temel Fonksiyonlar” adlarında dört genel müdür yardımcılığı bulunuyor.

Bu kapsamda, Ana Bankacılık Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Alper Uncuoğlu; Veri ve Temel Fonksiyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Ufuk Şengel’in ataması gerçekleşti.

 Alper Uncuoğlu Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Alper Uncuoğlu, 2015 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Uluslararası Finans ve Katılım Bankacılığı alanında yüksek lisans yapmıştır. 20 yılı aşkın süre Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri Grubu’nda Temel Bankacılık ve Şube İşlemleri, Dış İşlemler, Proje Yönetim Ofisi, Kredi Kartları ve Pos Çözümleri, Hazine ve Yatırım Bankacılığı Çözümleri bölümlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılından bu yana AlbarakaTech Global şirketinde Dış Ticaret ve Hazine Çözümleri Birim Müdürü olarak görev yapan Uncuoğlu, 1 Şubat 2023 tarihi itibarıyla AlbarakaTech Global’in Ana Bankacılık Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Ufuk Şengel Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Ufuk Şengel 17 yıldır Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri grubunda Dijital Kanallar, Temel Bankacılık ve Şube İşlemleri, Nakit Yönetimi bölümlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılından itibaren AlbarakaTech Global şirketinde Veri Yönetimi ve İş Zekâsı Çözümleri Birim Müdürü olarak çalışan Şengel, 1 Şubat 2023 tarihi itibarıyla Veri ve Temel Fonksiyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Loading

Paylaş :

Comment here